Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Gözler insan duygularını en iyi şekilde ifade eden organların başında gelir. Sevinçler, üzüntüler, mutsuzluklar gibi bir sürü duyguyu göz ile belli ederiz. Göz sadece görme işlemini oluşturan yapıdan meydana gelmemektedir. Aynı zamanda göz kapağı da göz bölgesinin en önemli bileşenlerinden birisidir. Göz kapaklarının amacı olası bir durumda gözü dış etkene karşı korumaktır. Gözün darbe almasını belli bir oranda azaltır. Bunun yanında göz kapakları önemli bir estetik unsurudur. Özellikle yüz estetiği açısından son derece dikkat çeken bir noktadır. Düşük göz kapakları yorgunluk ya da yaşlılık görünümünü de beraberinde getirir.

Göz Kapağı Estetiği Neden Gerekir?

Genel anlamda duygularını oldukça yoğun yaşayan insanların göz çevresinde belli deformasyonlar görülmektedir. Kırışıklıklar başta olmak üzere göz kapaklarında bulunan kasların sürekli gerilip gevşemesi durumundan kaynaklı göz kapağı kaslarında sorunlar oluşur. Artık eskisi gibi göz kapağını kuvvetle kaldıramayan kaslar göz kapağında sarkmaya neden olur. Aynı zamanda yüzde oluşan kaz ayakları dediğimiz derin çizgilerde göz kapağında sarkmaya neden olan etkenlerin başında gelir. Göz kapağı sarkması sadece üst göz kapağında oluşmaz. Alt göz kapağında da deformasyonlar görülebilir. Burada oluşan sarkmalarda göz altı torbaları oluşabilir. Bazen de bu durum doğuştan meydana gelir. Bazı bebeklerde doğduklar ı anda göz kapağı sarkması görülür. Böyle durumlarda bebeğin kör olması söz konusudur. O nedenle bebek hemen ameliyata alınır. Çocukluk dönemine doğru oluşan göz kapağı sarkmalarında ise çocuk okula başlama yaşına gelmeden önce ameliyat edilir.

göz kapağı estetiği
Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği ameliyatı öncelikle doğuştan olmaması durumunda otuz beş ve yetmiş yaş arası kişilere uygulanır. Göz kapağı estetiği ameliyatı çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Göz kapağı estetiği ameliyatı sırasında gerekirse sarkan elastikiyetini kaybetmiş deri çıkartılır ve göz kapağını kaldıran kas uzunluğunda kısaltılma yapılır. Ameliyat öncesinde muhakkak hastaya göz sağlığı taraması yapılır. Özelliklede göz tansiyonu olan hastalar için özel olarak düşünülür. Bunun yanında şeker, tansiyon ve kolesterol gibi kronik hastalıkları bulunan kişilerde sağlık taramasına tabi olur. Aynı zamanda hastanın göz çevresinde bulunan yağ tabakanın miktarı dokusu da ameliyat sırasında göz önünde bulundurulur ve işlem buna göre yapılır. Göz kapağı estetiği ameliyatı hastanın durumuna göre bir ve üç saat arasında gerçekleşmektedir. Göz kapağı estetiği ameliyatı lokal veya genel anestezi şeklinde uygulanır. Her iki uygulamada da hasta kesinlikle acı hissetmemektedir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrasında Yaşam Nasıldır?

Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrasında anestezinin etkisi geçince bazı ağrılar meydana gelebilir. Fakat bu ağrılar uygun ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir. Gözlerin göz kapağı estetiği ameliyatından sonra kesinlikle ovuşturulmaması gerekmektedir. Gözlerin çevresinde ameliyat sonrasında şişlikler veya ufak çaplı ödemler görülmektedir. Bu şişlikler soğuk kompres uygulanarak kontrol altına alınmaktadır. Şişliklerin ve morarmanın belli bir dönem görülmesi olağandır. Hastalar telaş etmemelidir. Gözlerde kanlanmalar mevcut olacaktır. Bu dönemde özellikle gözlerin enfeksiyon kapmamasına dikkat edilmelidir. Hekimler tarafından uygun zamanlarda gerekli pansumanlar yapılmaktadır. İlk zamanlarda özelliklede göz kapağı estetiği ameliyatı sonrasında dört beş gün kadar gözler yorulmamalıdır. Kitap ve gazete okumakta kaçınılmalıdır. Bu zaman zarfında hemen iş hayatına dönmek söz konusu değildir. Ortalama iki hafta kadar sonra hastalar tamamen iyileşebilmektedir. Bir kere göz kapağı estetiği ameliyatı olmak bir daha olunmayacağı anlamına gelmez. Göz kapağı estetiği ameliyatını tekrar yaşamak istemeyen hastalar göz kapaklarına ve genel sağlıklarına özen göstermelilerdir. Bu sayede uzun yıllar göz kapaklarında estetiğe ihtiyaç duymadan rahatlıkla yaşayabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Modern Kırmızı Mutfak Modelleri

Modern Kırmızı Mutfak Modelleri

Modern kırmızı mutfak tasarımları ile yeni yaz
Tunus İşi Örgü Patik Modelleri

Tunus İşi Örgü Patik Modelleri

Merhabalar, bugünde sizlere Tunus işi örgü patiklerden
Salon Mobilya Modern Köşe Takımları

Salon Mobilya Modern Köşe Takımları

Ev dekorasyonunda çok şık köşe takımları, mobilya
En şık iğne oyası mevlüt örtüleri modelleri

En şık iğne oyası mevlüt örtüleri modelleri

Sevgili hanımlar, her biri özenle işlenmiş en
Kayseri’nin En Güzel iğne Oyaları Modelleri

Kayseri’nin En Güzel iğne Oyaları Modelleri

Kayserinin en güzel iğne oyalarını sergileyeceğim bu
Gülsüm Hanımın En Güzel İğne Oyası Modellerinden Seçmeler

Gülsüm Hanımın En Güzel İğne Oyası Modellerinden Seçmeler

Merhaba sevgili hanımlar bugün  Gülsüm Berranur Kurtgöz 
Modern Kırmızı Mutfak Modelleri

Modern Kırmızı Mutfak Modelleri

Modern kırmızı mutfak tasarımları ile yeni yaz
Mide Ağrısı

Mide Ağrısı

Mide Ağrısı Neden Olur ? Hiç kimsenin
Son Moda İğne Oyası Havlu Modelleri

Son Moda İğne Oyası Havlu Modelleri

Merhabalar arkadaşlar son dönemin en gözde iğne
Marifetli Ellerden İğne Oyaları Örnekleri

Marifetli Ellerden İğne Oyaları Örnekleri

Sevgili arkadaşlar konumuz yine olduğu gibi muhteşem
Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bizi bulun