Ben Aldırma

Ben Aldırma

Benler insan vücudunda oluşan bazen küçük bazen de gözle rahatlıkla görülebilen hatta oldukça rahatsızlık verebilen lekelerdir. Vücudunda ben olmayan bir insan yoktur. Bazı kişilerde benler oldukça fazla iken bazı kişilerde ise oldukça fazladır. Benler kişiden kişiye değişmekle birlikte sıklık anlamında vücutta yirmi ile seksen arasında değişmektedir. Ben şekilleri genel olarak milimetrik olabildiği gibi santimetrik olarak sırtın genelinde şeklinde de görülebilir.

Ben Neden Oluşur ve Ben Oluşumu Nasıldır?

Öncelikle benler kahverengi, siyah, kırmızı ve mavi renklerde karşımıza çıkabilir. Hatta bazen tüm bu renklerin karışımı olarak da kendini gösterebilir. Ben vücuttaki renk üreten hücrelerin yani melonosit hücrelerinin bir araya toplanarak oluşturduğu bir değişimdir. Doğuştan gelen benler olduğu gibi aynı zamanda dış etkenler sayesinde de benler oluşabilmektedir. Bazı benler oldukça belirgin ve üzerinde kıl bulunabilmektedir.

Ben Aldırmak Kanser Yapar mı? Ben Aldırma Riskleri Nelerdir?

Benler hem yüz estetiği açıdan hem de sağlık açısından bazen rahatsız edici olabilir. Öncelikle belirgin yerlerde beni olan insanların benlerin dikkat etmesi herhangi bir keyfi uygulama yapmaması gerekmektedir. Doğuştan gelen kıllı ve belirgin benler ileride cilt kanseri olma riskini arttırmaktadır. Bununla birlikte sonradan oluşan benlerde kanserin habercisi olabilir. Ben aldırma işlemi işini iyi bilen bir cerrah tarafından yapılmalıdır. Öncelikle alınacak ben için tahlil uygulamaları yapılır. İleride risk oluşturacak benler cerrahlar tarafından itina ile ameliyat edilerek alınır. Ameliyat işlemi oldukça önemlidir çünkü özellikle yüz gibi görünen alanlarda uygun işlemlerle ve dikiş yöntemleri ile ben alınır. Amaç hastada ben alındıktan sonra mümkün olduğunca az dikiş izi görüntüsü sağlamaktır. Uzman hekimler tarafından kontrollü alınan benler kanser riski yaratmayacağı gibi ileriki dönemlerde oluşacak cilt kanserini de önlemektedir.

estetik ben aldırma Benlerde Dikkat Edilmesi Gerekilen Konular Nelerdir?

Öncelikle doğumdan gelen benlerde olduğu kadar sonradan oluşan benlerin de kontrol edilmesi gerekilir. Benler kesinlikle ihmal edilmemeli büyümesi veya renk değiştirmesi gibi bir durumda vakit kaybetmeden hekime başvurulmalıdır. Aynı zamanda cilt kanserine yatkın kişiler yani açık renk gözlü ve açık tenli kişilerin benleri önemli risk taşır. Bazen mavi ve siyah renkli benler renk değiştirip açık bir renk haline gelebilir. Her ne olursa olsun renk değiştiren bir ben size alarm veriyor demektir. Tüm bunların yanında ailede cilt kanseri hikâyesi bulunan kişilerin sürekli olarak doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir.

Ben Aldırmada Estetik Kaygılar

Tüm bu saydığımız rahatsızlıkların yanında bazı kişiler için benler estetik anlamda rahatsızlık verir. Bu nedenle de ben aldırma operasyonları uygulanması istemektedirler. Ben aldırma ameliyatları estetik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Uzmanlar ben aldırma işlemini lazer ile ya da eski usül dikişler ile yaparlar. Bu esnada belirtmek gerekir ki bir beni lazer ile yaktırmak yani aldırmak oldukça sakıncalıdır. Bunun yenin ben aldırma işlemini cerrahi işlem şeklinde yapmak en iyisidir. Beninden rahatsız olan kişiler özelliklede yüz bölgesinde operasyon yaptırırken bu ben aldırma işleminin yüzlerinde yeni bir iz yaratacaklarını düşünürler. Ama iyi bir plastik cerrah dikişlerin hangi açıyla atılıp, benin çıkartılma derinliğine varana kadar ben aldırma operasyonunu gayet iyi yönetecektir. Elbette ki ufak bir iz olacaktır. Ama hastaların şunu düşünmesi gerekir ben vücut renginden farklı ve kabarık bir kitledir. Fakat kalacak olan ufak iz vücutla aynı renkte aynı hizada ve belli olmayan göze çarpmayan bir çizik görünümündedir. Ben aldırma operasyonu yaklaşık beş ya da on dakikalık bir işlemdir. Ben aldırma ameliyatı sırasında hasta asla bir acı duymaz. Tüm bunların yanında bazı benler yüz üzerinde o kadar güzel konumlanmıştır ki kişiye karakteristik özellik bile katabilmektedir. Dudak üstlerinde ya da burun kenarlarında karakteri süsleyen benlerde mevcuttur. Tekrar belirtmekte fayda var ne kadar güzel ya da ne kadar çirkin görünse de benlerinizin kontrolünü asla ama asla ihmal etmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Modern Kırmızı Mutfak Modelleri

Modern Kırmızı Mutfak Modelleri

Modern kırmızı mutfak tasarımları ile yeni yaz
Tunus İşi Örgü Patik Modelleri

Tunus İşi Örgü Patik Modelleri

Merhabalar, bugünde sizlere Tunus işi örgü patiklerden
Salon Mobilya Modern Köşe Takımları

Salon Mobilya Modern Köşe Takımları

Ev dekorasyonunda çok şık köşe takımları, mobilya
En şık iğne oyası mevlüt örtüleri modelleri

En şık iğne oyası mevlüt örtüleri modelleri

Sevgili hanımlar, her biri özenle işlenmiş en
Kayseri’nin En Güzel iğne Oyaları Modelleri

Kayseri’nin En Güzel iğne Oyaları Modelleri

Kayserinin en güzel iğne oyalarını sergileyeceğim bu
Gülsüm Hanımın En Güzel İğne Oyası Modellerinden Seçmeler

Gülsüm Hanımın En Güzel İğne Oyası Modellerinden Seçmeler

Merhaba sevgili hanımlar bugün  Gülsüm Berranur Kurtgöz 
Modern Kırmızı Mutfak Modelleri

Modern Kırmızı Mutfak Modelleri

Modern kırmızı mutfak tasarımları ile yeni yaz
Mide Ağrısı

Mide Ağrısı

Mide Ağrısı Neden Olur ? Hiç kimsenin
Son Moda İğne Oyası Havlu Modelleri

Son Moda İğne Oyası Havlu Modelleri

Merhabalar arkadaşlar son dönemin en gözde iğne
Marifetli Ellerden İğne Oyaları Örnekleri

Marifetli Ellerden İğne Oyaları Örnekleri

Sevgili arkadaşlar konumuz yine olduğu gibi muhteşem
Sponsorlu Bağlantılar
Facebookta bizi bulun